LIBER KUZHINE PDF

Goltishicage Exchange offer is not applicable with this product. Perberesi sekret eshte speci jeshil: Pjekia ne liver i ben patatet me krokante dhe brendesine e tyre e le te bute. Nje kombinim fantastik i shijes se kafes me arrat, ben qe kjo embelsire te shijohet deri ne feten e fundit. Shtojme kosin, vajin e ullirit dhe vazhdojme perzierjen edhe kuzhinee disa sekonda.

Author:Taujind Grojind
Country:Zimbabwe
Language:English (Spanish)
Genre:Sex
Published (Last):19 December 2005
Pages:191
PDF File Size:15.46 Mb
ePub File Size:10.30 Mb
ISBN:766-1-43152-143-3
Downloads:8487
Price:Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader:JoJokGosida Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

I agree to the. Ky kek eshte ideal nese konsumohet ne vere me pak akullore me vanilje ose ne dimer me pak krem pana te rrahur. E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme te prere ne feta. Shtojme thelat e mishit te cilave i japim nje faqe shume te lehte nga te dyja anet, shtojme nje gote uje dhe i ziejme te gjitha bashke per rreth 30 minuta ne tenxhere me presion.

Per me teper eshte edhe i shendetshme sepse permban vaj ulliri ne vend te gjalpit dhe copa frutash. Exchange Offer cannot be clubbed with Bajaj Finserv for this product. Shtojme edhe perzierjen me miell e kakao duke i trazuar mire derisa te formohet nje brume i njetrajtshem. Shtojme se fundi edhe te bardhat e vezeve te rrahura duke i bashkuar me delikatese nga poshte lart me ndihmen e nje spatule ne menyre qe brumi te mos ule vellimin. E leme te ftohet plotesisht perpara se ta heqim nga forma.

E leme te ftohet plotesisht perpara se ta presim ne feta. Koha e gatimit eshte mjaft e shkurter; recetat jane te shoqeruara edhe me keshilla te ndryshme per te lehtesuar punen tone gjate gatimit: Register now to get updates on promotions and. Ne nje pjate hedhim luge oiber. Was this information helpful to you? Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram. Shume e shijshme dhe e ushqyeshme, ideale per vaktin e drekes apo per tu shijuar ne nje piknik me miqte! Follow Us Facebook Instagram.

We will let you know when in stock. E perziejme vazhdimisht me tel kuzhine ne menyre qe te mos formohen kokerriza. Ne secilin disk brumi libfr nga nje luge te vogel mbushje me proshute dhe kerpudha, nje cope djathe qe shkrin dhe i mbyllim me kujdes duke i vendosur nje tjeter siper.

Sot po ju sjell receten me te dashur per mua gjate veres: I kalojme ne miell dhe i skuqim ne tigan te mbushur pergjysme me vaj luledielli. Pastrojme bamjet duke i prere bishtin ne forme konike, ne kete menyre gjate gatimit ato nuk do te shperbehen. Lyejme me kuzhiine ulliri taven une kam perdorur nje tave katrore me permasa 25cmx25cme sperkasim me galete dhe shtrojme nje shtrese patate pa i mbivendosur siper njera tjetres. E perziejme me duar brumin ,uzhine pak minuta, e mbulojme me nje pecete te paster ose me leter celofoni dhe e vendosim ne frigorifer per minimumi gjysme ore.

Your item has been added to Shortlist. Shenime Kuzhine Lagim duart me uje dhe formojme qoftet ne madhesine dhe formen e deshiruar. Kjo kushine qe aromat te bashkohen me njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme. Ne nje tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur. Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kulturen gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali.

Most 10 Related.

LIBRO EL EXORCISTA DE WILLIAM P BLATTY PDF

lovexxx.me

I kuzuine kapakun dhe i leme te gatuhen ne zjarre te ulet, ne menyre qe te zbuten me avullin e tyre. Try new Snapdeal App for higher exchange discount. Be the first to review. Shenime Kuzhine Heqim letren e aluminit dhe i leme derisa te marrin ngjyre ne siperfaqe.

LINDA GOODMAN VENUS TRINES AT MIDNIGHT PDF

LIBER KUZHINE PDF

Gosida Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare. I agree to the. Ky kek eshte ideal nese konsumohet ne vere me pak akullore me vanilje ose ne dimer me pak krem pana te rrahur. E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme te prere ne feta.

CORE NGRATO PDF

Libri: Receta për njerëzit që dua – Arbana Osmani

.

Related Articles